Najbardziej wiarygodne źródło niewiarygodnych informacji - rss feed - kanał rss
Blog > Komentarze do wpisu

Nowa klasyfikacja medalowa

Od igrzysk w Londynie w 2012 r. zmieni się system przyznawania sportowcom medali. Wynik przecież nie jest tak istotny, jak sam fakt wzięcia udziału w sportowej rywalizacji. W związku z tym przyznawane będą następujące medale (od najlepszego do mniej lepszego):


 1. Złoty
 2. Srebrny
 3. Brązowy
 4. Cynkowy
 5. Niklowy
 6. Żelazny
 7. Miedziany
 8. Cynowy
 9. Aluminiowy
 10. Ołowiany

Lsitę zaproponował Komitet Olimpijski, który opracowuje obecnie projekt 10-stopniowego podium. Według wstępnych planów najwyższy stopień podium ma mieć metr wysokości, zawodnik który zajmie 10 miejsce, będzie musiał wspiąć się na 1 centymetr.

W zawodach, w których będzie uczestniczyć więcej niż 10 zawodników, wprowadzone zostaną dodatkowe medale dla sportowców spoza pierwszej dziesiątki. Będą wykonane z tektury, a zdobić ma je napis: Nie liczy się zwycięstwo, tylko udział.

Pomysł spotkał się z pozytywnym przyjęciem, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, której mieszkańcy liczą na to, że nowy system pozwoli wreszcie Anglikom na zdobycie jakichś medali.

wtorek, 04 kwietnia 2006, alterjego

Polecane wpisy

 • UEFA zmienia przepisy

  Dotarła do nas informacja, że UEFA ma w najbliższym czasie złagodzić przepisy dotyczące gry w piłkę nożną. Decydenci, którzy są pod wielkim wpływem pełnego prze

 • Nowy sport ekstremalny

  Nasi wysłannicy donieśli nam o nowym sporcie ekstremalnym modnym wśród amerykańskiej bananowej młodzieży. Polega on na wypłynięciu na desce surfingowej daleko w

 • Osama ben Laden w Galacticos!

  Real Madryt wzmocnił skład podpisując kontrakt z Osamą ben Ladenem. Jak tłumaczy Pedrag Mijatovic, klub zastanawiał sie kim mógłby być zastąpiony David Beckham.

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2006/04/08 21:27:24
genialne!! :D:D:D:D:D świtnie piszesz, można sie uśmiechnąć :D